De Vooroeverloop

Medemblik

,

Noord-Holland

Afstand
5km, 10km, 21.1km
Datum
06 September 2026
Begint vanaf
09:00
Inschrijfperiode
1 Jun
-
6 Sep
Nog niet bekend
Inschrijfkosten
Vanaf €
19.50
Inschrijfkosten
19.50

Ervaar de sportieve gezelligheid van De Vooroeverloop, een unieke run langs het prachtige IJsselmeer in Medemblik. De loop combineert natuur en een ontspannen sfeer met een sportieve uitdaging.

Waarom jij hierbij moet zijn

De Vooroeverloop

Ervaar de sportieve gezelligheid van De Vooroeverloop, een unieke run langs het prachtige IJsselmeer in Medemblik. De loop combineert natuur en een ontspannen sfeer met een sportieve uitdaging.

De Vooroeverloop biedt afstanden van 5, 10 en 21,1 km met starttijden tussen 10:00 en 10:12 uur. De start en finish zijn bij het Nederlands Stoommachinemuseum, met een kidsrun om 9:00 uur.

Het parcours voert door het natuurgebied De Vooroever langs het IJsselmeer, over verharde asfaltpaden en onverharde schelp- en graspaden, wat zorgt voor een afwisselende loopervaring in een polderomgeving.

Langs de route zijn waterposten en fruit beschikbaar, er is een sportmassage na afloop, diverse fotografen en een gezellige sfeer met publiek. Na de kidsrun is gratis toegang tot het Stoommachinemuseum.

De Vooroeverloop onderscheidt zich door de combinatie van een uitdagend parcours langs het IJsselmeer en de unieke locatie bij het Stoommachinemuseum, met een speciale kidsrun voor kinderen tot 12 jaar.

Tips van Duravista

Bereid je voor op een afwisselend parcours met zowel verharde asfaltpaden als onverharde schelp- en graspaden, wat vraagt om goede schoenen met grip.

Houd rekening met de starttijden: de 21,1 km start om 10:00 uur, gevolgd door de 5 km en 10 km, zodat je je warming-up hierop kunt afstemmen.

Veelgestelde vragen over De Vooroeverloop

Welke afstanden biedt De Vooroeverloop aan?

De volgende afstanden zijn beschikbaar: 5 km, 10 km, 21.1 km, 1 km, 2 km.

Wanneer vindt De Vooroeverloop plaats?

Het evenement vindt plaats op 6 september 2026.

Waar wordt De Vooroeverloop gehouden?

Het evenement vindt plaats in Medemblik, Noord-Holland.

Wat kost deelname aan De Vooroeverloop?

Inschrijven kost vanaf €19.5.

Hoe schrijf ik mij in voor De Vooroeverloop?

Inschrijven kan via de officiële inschrijfpagina: https://in.njuko.com/vooroeverloop_2026

Wanneer kan ik mijn startnummer en loopshirt ophalen?

Startnummers en loopshirts kunnen worden opgehaald op zaterdag 5 september van 16:00 tot 18:00 uur en op zondag 6 september van 8:30 tot 9:45 uur.

Is er een tijdslimiet voor de afstanden?

Ja, de tijdslimiet is 45 minuten voor 5 km, 1 uur en 20 minuten voor 10 km, en 2 uur en 45 minuten voor 21,1 km.

Zijn er faciliteiten voor het stallen van kleding?

Ja, er zijn bewaakte tenten aanwezig op het terrein waar je kleding kunt stallen tijdens de loop.

Is er een sportmassage beschikbaar?

Ja, na afloop van de loop is sportmassage mogelijk voor de deelnemers.

Starttijden, afstanden en prijzen

AfstandStarttijdPrijs
5 KM10:10€ 19,50
10 KM10:05€ 19,50
21,1 KM10:00€ 19,50
Kidsrun09:00€ 3,50
Startnummers ophalen08:30–09:45

🧡 Waarom dit een leuk evenement is

  • Loop door het unieke natuurgebied De Vooroever langs het IJsselmeer.
  • Geniet van een start en finish bij het bijzondere Nederlands Stoommachinemuseum.
  • Ontvang een uniek hardloopshirt en sportmassage na afloop.
  • Profiteer van waterposten en fruit op meerdere plekken langs het parcours.
Organisatie door:
Stichting Medemblik Sport

Dit evenement delen

Parkeren

Op loopafstand (500 meter) van het Nederlands Stoommachine Museum zijn twee parkeergelegenheden: ten noorden bij watersportvereniging “Bestevaer” en ten zuiden op de parkeerplaats “Oosterdijk”. Beide locaties zijn duidelijk bewegwijzerd en parkeerhulpen zijn aanwezig.

Runs die bij dit evenement horen

Er lijken voorlopig geen evenementen in de buurt plaats te vinden.

Meer evenementen door de natuur

Meer grote loopfeesten

Andere evenementen in

Noord-Holland

Andere evenementen in

september